Hamburk v několika větách a jedné doušce

9. června 2017 v 0:46 | biamart |  Z cest
Věta první, druhá a třetí
Pamatujete ještě, co bylo v dobách prvobytně komunistické společnosti symbolem prohnilého a dekadentního Západu? Nebyl to imperialistický Washington ani vrazi z nedalekého Volstrýtu (i když ti měli slušně našlápnuto), ba ani sudeťáci či revanšisté z Bonnu. Tím symbolem byl Hamburk, hříšné doupě plné lehkých děv a dobrodruhů, kteréžto označení bylo za minulého a doufám, že do pekel zapomnění odsouzeného režimu, synonymem pro nejruznější pochybná individua, štítící se poctivé práce a soudružského kolektivu.
Věta čtvrtá
Ve skutečnosti je Hamburk, jak jinak, vzdušné město plné parků, kaváren a restaurací, obchodů, divadel, starých hanzovních domů a moderní, často odvážné, přesto vkusné architektury.
Věta pátá a poslední, šestá
Ale pozor, vše může být zase jinak. I Hamburk má svou alternativu, o které přijede přednášet nejchytřejší z nejchytřejších, protože, jak dobře známo, kafrat a radit vyspělejší společnosti umíme my, potomci zrudlých nedžentlmenů, více než dobře.
PS: Krátce řečeno, Hamburk je krásné město a k nezaplacení jsou procházky starým přístavem s mnoha muzei. Užili jsme si ho dosyta. Jen mne vlastně rozčílil až ten plakát. A protože jsem člověk veskrze potměšilý, nenechám si jej jen pro sebe. Schválně, kdo z nás bude mít zítra větší návštěvu?
Fotka uživatele Martin Bialas.
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama