Červen 2017

Hamburk v několika větách a jedné doušce

9. června 2017 v 0:46 | biamart |  Z cest
Věta první, druhá a třetí
Pamatujete ještě, co bylo v dobách prvobytně komunistické společnosti symbolem prohnilého a dekadentního Západu? Nebyl to imperialistický Washington ani vrazi z nedalekého Volstrýtu (i když ti měli slušně našlápnuto), ba ani sudeťáci či revanšisté z Bonnu. Tím symbolem byl Hamburk, hříšné doupě plné lehkých děv a dobrodruhů, kteréžto označení bylo za minulého a doufám, že do pekel zapomnění odsouzeného režimu, synonymem pro nejruznější pochybná individua, štítící se poctivé práce a soudružského kolektivu.
Věta čtvrtá
Ve skutečnosti je Hamburk, jak jinak, vzdušné město plné parků, kaváren a restaurací, obchodů, divadel, starých hanzovních domů a moderní, často odvážné, přesto vkusné architektury.
Věta pátá a poslední, šestá
Ale pozor, vše může být zase jinak. I Hamburk má svou alternativu, o které přijede přednášet nejchytřejší z nejchytřejších, protože, jak dobře známo, kafrat a radit vyspělejší společnosti umíme my, potomci zrudlých nedžentlmenů, více než dobře.
PS: Krátce řečeno, Hamburk je krásné město a k nezaplacení jsou procházky starým přístavem s mnoha muzei. Užili jsme si ho dosyta. Jen mne vlastně rozčílil až ten plakát. A protože jsem člověk veskrze potměšilý, nenechám si jej jen pro sebe. Schválně, kdo z nás bude mít zítra větší návštěvu?
Fotka uživatele Martin Bialas.