Leden 2013

musím...

23. ledna 2013 v 23:30 | biamart |  Úvahy
Před pěti lety jsem, jako mnozí z nás, sledoval volbu prezidenta Poslaneckou sněmovnou a Senátem ČR. Stejně, jako mnohým z nás, i mně bylo na blití z té bezskrupulentní ukázky svinstva a vydíraní, které předváděli naši zastupitelé. Nevěřil jsem tomu, že se jednou uskuteční přímá volba, ale je tady a dík za to. Ani jeden z postupujících do druhého kola nebyl mým favoritem. Dokonce nepatřil ani k těm třem, mezi kterými jsem se rozhodoval.

Nicméně... Jednomu z nich je vytýkána podpora na sociálních sítích. No a? Jsou to volby. Že prý mu sdělovací prostředky "nadržují". Promiňte, nevšimnul jsem si. Co jsem si ale všiml, je to, že je proti němu, ale i proti jeho rodině vedena neuvěřitelně špinavá, nenávistná kampaň jak ze strany protivníka, tak ze strany, ze které bychom to měli očekávat nejméně, ze strany současného prezidenta a jeho nejbližších.

Neskončí pro mne svět, když vyhraje člověk, který je spolu s nynější hlavou státu jedním z hlavních představitelů a viníků společenského marasmu posledních dvaceti let. Neskončí… Jen mě bude mrzet, že cesta k normálně civilizované a slušné společnosti bude o to delší a bolestnější. Ale mohu se pokusit, spolu se všemi, co mají paměť a nenechají se tak jednoduše oblbnout, jít k volbám a tuto cestu zkrátit.