Prosinec 2008

Veselé Vánoce ... aneb Ryba chutná od hlavy

24. prosince 2008 v 12:25 | biamart |  Dopisy

Čtyřkilový kapr, pěkně rozřezaný prodavačem si už hověl v mrazáku, hlava se vařila v hrnci, do nějž se postupně přidávaly vnitřnosti, jikry i dokoupené mlíčí, na které já nedám dopustit a rybí polévku si bez něj nedokážu představit. Solilo se, pepřilo, přidávaly houby a na konci všeho toho činění se i ochutnalo.

V tu chvíli se všem chutnajícím zkřivila huba, ač bylo jasné, že mezi houbami nebyl žádný hořčák.

To jen mistr prodavač snad jen nepozorností roztrhl žlučový váček.

Kdo má rád hořce kořeněnou polévku, stavte se. Možná se ještě celá nespláchla.

Veselé Vánoce!!


Dokud se zpívá...

8. prosince 2008 v 21:40 | biamart |  Příběhy

Blíží se zima a s ní ta podivně nízko položená obloha. Ještě se pořádně nerozední a již se stmívá. Všudypřítomná tma, tu částečně průhledná, jindy nebezpečně pronikavá, ale hlavně zákeřně ukrývající. Koho? Nebo co?

Celý rok se jim víceméně úspěšně vyhýbáme. Děti ještě ten správný reflex nemají, a tak na podzim, kdy je ve vzduchu k nepohnutí, to občas nestihnou a bacil či virus se trefí přímo na ně. Anebo v poslední chvíli uhnou a.. už ho mám.

Krabík

2. prosince 2008 v 21:28 | biamart |  jen tak

Z kuchyně se ozývá známý ševelivý zvuk. Á, Šimonek, jde asi vařit, říkám si a již v duchu vidím Šimona, jak vytahuje ze zásuvek nádobí a hrnce. Co hledáš? ptám se. Nůžky, tati. A na co? já. Chci si hrát na kraba!

Na kraba? Vběhnu do kuchyně a tam Šimon ve vojenské papírové čepici, s brašnou přes rameno, a na konci obou rukou střihá "klepýtkama" :-)