Listopad 2008

Vzpomínka

17. listopadu 2008 v 22:52 | biamart |  jen tak


V pátek, 17. listopadu před devatenácti lety, jsme měli u nás doma v Brně návštěvu z Rakouska. Ten den jsem dělal konkurz do GMJO na jeho čtvrtou sezónu, a tak jsme po něm pozvali pár známých na příjemné posezení. Mluvilo se o ledasčem, taky o naší republice a o tom, že se začíná trochu něco dít (např. tehdejší demonstrace v Teplicích za lepší vzduch, první z velkých občanských vystoupení mimo Prahu). Vzpomínám si, jak tenkrát tatínek dal k všeobecnému dobru následující vtip: "Víte, jak se u nás zdraví navzájem komunisti? Dobrý každý den." Rakušané pochopili. A my až o den později poznali, že to nebyl jen vtip, že to byla, naštěstí, pravda.

Jak je důležité míti… aneb není Filip jako Filip

17. listopadu 2008 v 14:29 | biamart |  jen tak


Že bych někdy se zájmem sledoval dění v Poslanecké sněmovně? No, možná někdy jo, možná to i začalo zájmem, stoprocentně však vím, že jsem ten čas, který jsem u televizní obrazovky strávil, pokládal nakonec přinejmenším za ztracený, obvykle jsem však jen kroutil hlavou nad stupidnostmi, které jsem vyslechl.

V pátek 14. listopadu jsem se ovšem na návštěvu zmíněné instituce těšil. V jednacím sále se totiž sešlo na dvě stovky chytrých lidí, jimž všem bylo něco kolem deseti let a všichni byli žáky pátých tříd ZŠ Prahy a Středočeského kraje. Byli to finalisté letošní Logické olympiády pořádané Mensou, které se zúčastnilo téměř 4000 páťáků a páťaček.