Listopad 2007

Podařilo se

30. listopadu 2007 v 15:18 | biamart |  Japan Acoustic

Tato noc se povedla. Toť příjemné a optimistické zjištění. Žádné chemie nebylo nakonec třeba, stačila jedna dobrá rada Jirisana jít spát v deset, kdy je velká naděje, že zabereme a do čtyř ráno se určitě nevzbudíme. No, zabral jsem rychle, ani se konce filmu nedočkal, ale ve tři už jsem byl vzhůru. Asi hodinku jsem se převaloval, až mě zasloužený spánek přemohl opět. Spal jsem jak nemluvně, jak do vody hozený, jak palicí po hlavě praštěný, prostě tvrdě a nevzbuditeleně. Vzbudil mě až Jirisan, vracející se z ranního běžeckého závodu "Okolo Nagoji". A to mě ještě musel prozvonit telefonem, na bušení na dveře jsem nereagoval. Tož tak, tato noc se prostě povedla.

Přehození

29. listopadu 2007 v 8:44 | biamart |  Japan Acoustic

A čeho jako? Myšlenek? Něčeho na něco? Zítřka na dnešek? Nebo dneška na zítra? Či snad sena??

Ničeho neobvyklého. Pouze pokus o správné uspořádání denního a nočního cyklu. Ve vlastní souvztažnosti. Krátká noc a brzký nástup noci nové mě obvykle, na rozdíl od opačného pořadí, problém nedělával. Kdeže však loňské sněhy jsou?

Stejná řeka

28. listopadu 2007 v 16:03 | biamart |  Japan Acoustic

Oči už nejsou ulepené, stejně však mžourám na vše okolo. Je sice už třičtvrtě na tři, ale tělo je přizpůsobeno na brzké ráno. A to, jak jest dostatečně známo, nemusím. Připojený notebook do elektrické zásuvky, vestavěné v obrovském sloupu, sedím na třicítce pětce a pokusů zachytit volnou wifi síť jsem již zanechal. I když moc dobře vím, že před rokem se mi odtud podařilo poslat pár posledních vzkazů, na něco podobného jsem již tentokrát rezignoval. Za mnou běží v televizi nějaká moc vtipná a pitomá soutěž, všichni se smějí (tedy v té televizi) a já smutně vzpomínám na dvě fanty, koupené výhodně v Ruzyni, které mi nekompromisní strážkyně, coby tekutinu, vyhodila. Chuděra, neví, že nejsem žádný chemik a že z fanty se mi výbušninu vyrobit nepodaří. I když jaká chuděra? Chuděra tu jsem já, protože jsem přišel o možnost připíjet na své zdraví. A tak budu muset připít vodou. Alkoholu jsem se celý listopad ani nedotkl, a když jsem po měsíčním marodění a pouze čajové kúře usrkl piva, nevěřil jsem, že může existovat na světě něco tak odporného. Ale protože mám pivo, víno a nejrůznější destiláty rád (pozor! v rozumné míře!), nezbývá mi nic jiného, než pomaličku polehoučku začít cvičit a zvykat si na tu úžasnou chuť. Co taky jiného ve volných chvílích.

čekání na simpsny

16. listopadu 2007 v 16:33 Galerie

Takže..., každý večer (jsou-li) kouká Šimonek se mnou a svým bráškou na Simpsonovi. Nevím, zda jim rozumí, snad ještě proboha ne, ale směje se spolu s námi. Tentokrát se mu však dočkat nepodařilo, ačkoli neustále tvrdil "já nespím, já nespím". Jo, a ta kvalita obrazu?? To víte, mobil.

Podzim

6. listopadu 2007 v 11:34 Galerie

Jít, jít a nic

4. listopadu 2007 v 22:52 Z cest

Island - po dlouhé době mám další pomyslný zářez na pomyslné holi, symbolizující navštívené země. Island, země, jejíž vzrušující přírodní úkazy lákají turisty k návštěvě, jejíž sopky, do výše stříkající gejzíry, z nichž ten nejznámější, Stóri-Geysir (Velký gejzír vrhající vodu až do výše 25 metrů však už vyhasíná) dal vůbec gejzírům své jméno, vodopády či ledovce patří k největším lákadlům ostrova.

Věděl jsem, že nic z toho neuvidím, že má návštěva se omezí pouze na hlavní město ostrova, Reykjavík. A tak spíše než popis toho, co jsem neviděl, se zmíním o tom, co jsem viděl. I když? Vlastně i spousta toho, o čem jsem nepochyboval, že uvidím, jsem neviděl. Tak třeba stromy.

Narozeniny

1. listopadu 2007 v 2:00 Galerie

Takhle nějak vypadal malý biamartíček coby roztomilé nemluvně, když ještě nebyl starým vopelichaným biamartem.

biamart blog dnešním dnem vchází do třetího roku své existence. Tož uvidíme.