Srpen 2007

Konec prázdnin

31. srpna 2007 v 20:42 | biamart |  Dopisy

Tak je tady. Zase a definitivně. Jako každý rok. Ale aby se nenabylo dojmu (dle posledních příspěvků), že prázdniny nestály za nic! Sice mi ještě dnes na Frekvenci 1 sociální ministr Slota (nebo jak vlastně?) konečně vyjasnil, že jsme si toho našeho Šimonka před pár lety udělali pro peníze, pro ubohý tři tisíce měsíčně, takže když se dnes k nim vrátíme, tak je vlastně vše v pořádku (zapomněl, že kdyby státním zaměstnancům vzal po letech polovinu výdělku - i oni šli do zaměstnání s vědomím menšího příjmu - hnali by ho pořádně svinským krokem. Rodičovské odbory holt ještě bohužel neexistují.), sice už měsíc nemohu spát, což si vynahrazuji spánkem přes den kde se dá, sice jsem byl dnes v práci (zítra jdu zase jinam, ale nemohu se o tom moc zmiňovat; ještě bych přinesl do práce vyšší kvalitu a tím bych se totálně vymykal vrchností přednastaveným škatulkám), ale jinak byly prázdniny takové, jaké jsme chtěli. Byli jsme tam, kde jsme chtěli být, stýkali jsme se s lidmi, s kterými jsme se chtěli stýkat, byly prostě mimořádně vyvedené.

Třezalka halucinogenní

30. srpna 2007 v 16:46 | biamart |  Úvahy
Úvaha jedince pod vlivem třezalky halucinogenní. Jakákoliv souvislost s někým žijícím je pouze podobná, jakákoliv podobnost čistě náhodná.
Nebo žádná.
+=+=+=+=+=+=+=+=+=+
Drogou je nezdřevnatělá kvetoucí nať (Herba hyperici) sbíraná v červenci a srpnu ráno, nejlépe hned za rozkvětu, když sejde rosa. Svazečky třezalky se suší ve stínu na dobře větraném místě, neboť na slunci ztrácí rostlina barvu. Teplota by při umělém sušení neměla přesáhnout 35 stupňů. Správně usušená třezalka si zachovává původní zbarvení, je téměř bez zápachu a má trpce nahořklou chuť. Květ obsahuje třísloviny, flavonové glykosidy, rutin, silici, hypericin, pryskyřici, provitamin A, vitamin C a další důležité látky.

Tři první cigarety a poblité schody - mladická nerozvážnost, cigareta ve třinácti - frajeřina, cigareta jednou za rok - společenská nutnost, cigareta kdykoli - společenské zatracení, cigareta - droga.

O:SA´KA´´

25. srpna 2007 v 15:16 | biamart |  Dopisy

Že bych byl nějaký bůhvíjaký sportovní fanda, abych kvůli tomu čučel v noci až do brzkého rána na televizi, tak to tedy nejsem. Přesto, když se blížila včerejší půlnoc a já uviděl upoutávku na maratónský závod v Ósace, neodolal jsem. Neodolal jsem proto, že jsem v Ósace byl a jelikož maratón není jen záležitost stadionu, ale běhá se po celém městě, těšil jsem se, že uvidím a zavzpomínám na známá místa.

Pohádka o smradlavé ponožce

19. srpna 2007 v 23:30 | biamart |  Příběhy

Byl jednou jeden chlapeček jménem Kuliferda. Ale on sám není až moc pro tento příběh důležitý. Vlastně snad jedinou svou vlastností. Nemyl se. Prostě se v životě nemyl. No a jak to kolem něj vypadalo, to je zřejmé. Až jednou mu ve škole jeho jedna spolužačka, možná by byla i kamarádkou, kdyby tak strašně nepáchl, řekla, že mu šíleně smrděj ponožky. On se sice divil, ale nakonec se zeptal, co má tedy s tou ponožkou dělat. A holčička, která byla hodná, se rozhodla, že mu pomůže ponožku vyzout. A tak vlastně začíná Pohádka o smradlavé ponožce.

Pohádka o skákající bačkorce

14. srpna 2007 v 21:03 | biamart |  Příběhy

Dny, které nyní prožívám, nejen že nejsou nevšední, nejsou ani obyčejně všední a spíše bych je nazval perverzními. Ale naštěstí se mám možnost vracet k časům, jež jsou stále ještě čerstvě uloženy v paměti a které pomáhají tento vysoce nepříjemný skok do reality přežít. Zda ve zdraví, to zatím říci nemohu. Jo, u moře, to se to lenošilo, to se to odpočívalo, a když se náhodou přemýšlelo, tak jen o příjemných věcech: Kam na výlet, co na oběd, kdy do postele a třeba co vyprávět Šimonkovi na pláži. A tak vznikla rubrika (www.biamart-stories.blogspot.com) Pohádky na pláž. Šimonek vyprávění pečlivě sledoval a nedal nám šanci odbočit…

A tak se, děti, pohodlně uvelebte a poslouchejte. Začínám.

Dodatek smlouvy

12. srpna 2007 v 19:41 | biamart |  Úvahy

Jsou dvě témata, kterým jsem se chtěl na těchto stránkách vyhnout. A to politika a práce, tedy moje. S politikou jsem se (snad) jednou provždy vypořádal v článku 'O blogu, o politice, o kdekom', se situací v práci se postupně stále hůře vyrovnávám. A tak se mi jednoduše mé předsevzetí nedaří plnit.


Zadarský kaleidoskop

6. srpna 2007 v 22:29 | biamart |  Z cest

Chtěl jsem si odpočinout od všeho a od všech, tedy hlavně od těch, co nemusím. Jsem u moře a u moře mě baví právě to moře, slunce, ležení u vody a dlouhé, horké letní večery. Rozhodl jsem se, že nebudu psát, "výletovat" (na to jsou prázdniny v horách), že budu lážo plážo na pláži spolu se Zuzíkem a dětmi; žádné starosti, jiný svět, horko, víno, azurová obloha i moře, větřík, jemně šimrající po kůži. Tošík se už stal mým pravidelným společníkem a tuhle cestu měl za úkol nás opravdu jen bavit. A tak vezu spoustu filmů, z nichž jsme neviděli ještě ani jeden, snad jen Filip koukal na Truhlu mrtvého muže. Po celodenním sladkém nicnedělání u moře si sedneme oba, děti už zpravidla spí, na obrovskou terasu našeho apartmá, popíjíme vínko, sledujeme hvězdy, všude kolem je ticho, povídáme a já vlastně ani nemám chuť psát. Tak jen snad střípky, takový malý krasohled, dojmy, které si právě uvědomíte, když zrovna vázne řeč nebo když se zadíváte na černou oblohu plnou zářivých hvězd.