"La fiesta mexicana III"...

28. ledna 2006 v 9:18 | biamart |  Dopisy
... se koná dnes ve 20 hodin na ČT2. 12. listopadu loňského roku jsem psal o vystoupení mexického zpěváka Rolanda Villazóna v Praze a slíbil jsem, že až budou koncert vysílat v televizi, dám včas vědět. A dávám. Takže ještě pár vět o něm (z televizního programu) a můžeme se těšit na večerní záznam.

V krátkém čase si podmanil publikum všech prestižních operních scén od londýnské Covent Garden, přes vídeňskou Staatsoper až po Metropolitní operu v New Yorku. V letošním létě slavil triumf na Salzburckém festivalu jako Alfredo v sérii představení Verdiho La Traviaty. Rolando Villazón je dnes jedním z nejvyhledávanějších umělců a jeho kalendář je zaplněn na mnoho let dopředu. Pódiový projev Rolanda Villazóna je strhující. Je miláčkem publika. Plácido Domingo, který se sám považuje za Villazónova duchovního otce o něm řekl: Rolando je obdařen vedle mimořádných pěveckých schopností, výrazným hereckým talentem a obrovským charisma. Dokáže se mistrovsky dát svým posluchačům a publikum to cítí, není možné z něj spustit oči.
Získal řadu prestižních ocenění: například za své debutové album obdržel cenu ECHO Klassik 2004. V letošním roce byl poctěn touto cenou opět, tentokrát v kategorii Pěvec roku 2005. Zároveň letos zvítězil v prestižní cenách Gramophone v kategorii "Nejlepší zpěv" a je zde dále nominován v kategoriích "Umělec roku 2005" a "Nejlepší album roku 2005".
Temperamentní Mexičan přednesl ve Smetanově síni program speciálně sestavený pro svůj pražský debut. V Praze se Rolando Villazón představil tím nejlepším ze svého širokého a výrazově bohatého repertoáru, zazpíval zde árie z oper Verdiho, Pucciniho, Donizettiho, Ciley, Čajkovského, Bizeta, Masseneta a Mozarta.

  • PS. 18. dubna 2006 vystoupí Rolando opět v Praze (to vypadá na LFM IV :-)).
 


Aktuální články

Reklama