"La fiesta mexicana II"

8. ledna 2006 v 16:29 | biamart |  Dopisy
Tak jsou svátky za námi a začaly všední dny. Už zase chodím do práce, a to je důvod, proč jsem si vzpomněl na dva přijemné dny, které jsme nedávno prožili.

..................
Naši sousedé, jejichž syn je i Filipovým kolegou ze školy, jezdí vždy slavit Nový rok na hory. Letos ale děti onemocněly, a protože ještě dobíraly antibiotika, zůstali v Praze. A jelikož my s miminem také těžko můžeme slavit ve "víru velkoměsta", strávili jsme poslední den minulého a začátek letošního roku společně. Bylo to fajn, žádné konfety, žádné blbé čepičky na hlavách, žádná blbá televize. Jen děti si hrály počítačovou hru, zkoušely všechny vánoční dárky a před půlnocí sledovaly Madagascar a moc se bavily. My trochu starší jsme mezitím popíjeli vínko, já ochutnával pravou řeckou metaxu (a olizoval se až za ušima), holky vytvořili chuťovky a chlebíčky - no zůstalo toho ještě dost i na další den - a taky hermelín s grilovacím kořením a hořčičným semínkem naložený v oleji. Delikatesa! No a povídali a povídali, baštili cukroví a občas řešili dětské spory - ale nebylo jich - a čas rychle utíkal. Nový rok jsme přivítali všichni dohromady, jen Šimon už spal a spal tak hluboce, že ho ani petardy nevyrušily.
  • A tak díky moc, Evo a Roberte, za bezva Silvestra a všechno nejlepší v celém tomto roce.

Následující dny mě vrátily do běžné reality, do světa závisti, podlejzání (p.....lezectví) a neuvěřitelného sebevědomí všude kolem, sebevědomí bez jakéhokoliv faktického základu. A tak po návratu z práce, unavený a otrávený jsem se mohl těšit na další vzácnou návštěvu, na to, že si zlepším náladu a naberu sílu do dalšího týdne (měsíce? no, snad na dlouho!).

.....................
Přijela kamarádka se svým milým z Německa. Ne Němci, Češka a Mexičan. A zase, žádné tacos, žádná tequilla (rada: ta, co se prodává tady, není to pravé ořechové), popíjeli jsme vínko, povídali - a bylo o čem -, prohlíželi fotky z Japonska, Aljašky, Činy, Mexika, Německa, Švýcarska, prostě odevšad, kde jsme kdy snad byli. Ale i z Moravy, kde náš host viděl poprvé pořádnou dávku sněhu . Tak krásné sněhové vločky prý neviděl ani v Německu. Naučili se tu také vařit knedlovepřozelo. A tak už ne jen čínská, mexická, španělská, francouzská, řecká či maďarská kuchyně. Teď se do světa rozšíří i tahle bezvadná bašta.
Budeme na tento večer dlouho vzpomínat. Also:
  • Vielen Dank, Tami und Isra, für den angenehmen Abend.
 


Aktuální články

Reklama