Štědrodeník

24. prosince 2005 v 21:32 | biamart |  Příběhy
Sobota 24.12.2005

9.05 Tak už konečně vstávám. Včera jsem měl dlouhý den, v noci jsem nespal (přitom nikam nejedu), a tak mě doma naštěstí! nechali chvíli poležet. Vzbudili mě až děti, když výskaly u stromečku, který Ježíšek už včera ustrojil.

9.15 Kluci sledují Chobotnice z 2. patra a já ještě tvořím nějaké dárečky na večer. Musím využít zaneprázdnění všech, aby mi sem nikdo nechodil. Nepovedlo se, přece jen asi zařídím do "trucovny" shrnovací dveře. Teď ještě upravím fotky, abych si je mohl vypálit a pak smazat z foťáku. Ten musí být večer totiž v pohotovosti.
11.24 Právě jsem uspal na balkoně Šimonka. Dnes to dalo práci, ale musí být fit. Bude dlouhý večer. Hospodyňky už připravují oběd, jen Filip jim dá košem, touha vidět zlaté prasátko je silná. To rozhodně nebude platit u Šimona. Toho budeme hodně hlídat, aby nezblajzl všechno, co uvidí. Filípek s tetou Renatou tvořili něco tajně v pokojíku - bude to asi překvapení na večer. Áá, už jsem volán k obědu. Tak dobrou chuť.
12.37 Termitek Šimonek vstává, sklízejme cukroví a kafe ze stolu!! Ne, už to nepřeháníme. Je pravda, že sní, co vidí, ale to je někdy dobře. Nejhorší je, když dítě nejí a vy to jídlo do něj nakonec cpete a cpete, protože jíst prostě musí. Tak je to u lidí zařízeno. No jo, ale Šimon opravdu co vidí, to už chce schlamstnout. Takže my = vždy ve střehu!
14.32 Vrátili jsme se z procházky. Filípek byl s babičkou doma - ještě odpočívá po nemoci - a sledoval s ní Babičku. No a my se Šimonem jsme užívali sněhové nadílky, koulovali se a stavěli sněhuláky. Šimon byl ve svém živlu. Konečně poprvé ve svém životě užil sněhu ažaž. Blbost. Samozřejmě , že po sněhu není ani památky. Ale je přece Štědrý den, a tak nemohu napsat, že každou chvíli prší, je bláto, a po každé takové procházce musí všechno Šimonovo oblečení - a on pomalu taky - do pračky.
16.10 Dnes je docela kumšt dostat se k počítači. Filípek má povoleno více než obvykle, navíc je tu Renatka, a to je taky pěkný "gambler".
A z kuchyně už voní připravovaná večeře, do obývaku se nesmí (asi tam za chvíli někdo přijde - nebo snad přiletí?) a ze všech pokojů zní koledy. Jen udržet Šimonka s Filípkem v klidu dá docela zabrat. Ale nějak to zvládnem.
16.30 Večeře!! Štědrovečerní večeře je jedinečná událost v roce. Nikdy jindy nemáme šunkové závitky se smetanou a křenem, rybí polívku a kapra s bramborovým salátem. Pro mne se vždy dělá ještě řízek. Nevím, čím jsem si zasloužil takovou pozornost, snad, že i Filípek ho má. Kapra mám na chuť- musím vybírat kosti, takže vše trvá pomalu - a řízek na hlad. Šimon dojídá první a už se natahuje po našem aperitivu. Vypil by všechno, ale zatím to ještě nezkoušíme. V jeho roce a půl je ještě dost veselý na to, aby si už k tomu pomáhal alkoholem.
16.42 Filípek už nemůže a strašně ho zajímá, kdy zazvoní v obýváku zvoneček.
16.55 Zvoní!!! - a u stromku prskají prskavky a Šimon brečí, když mu je už chceme vzít a pod nádhernou jedličkou je spousta dárků, což nechápeme, když jsme Ježíškovi vyslovně zakázali to přehánět - jak by to asi vypadalo, kdyby to opravdu přeháněl - a z cédéčka zní koledy a Šimona utěšujeme a rychle mu otvíráme první balíček, aby ho konečně zaměstnalo něco jiného. Uf, to byla věta.
Ani se mi nechce prozrazovat, že je už 19 hodin a právě jsme rozbalili poslední dárek. A to jich má Šimon ještě několik na zítra. Ale nám to vždy trvá. Dárky se rozdávají po jednom, každý je pak strašně obdivuje, - oprávněně - protože Ježíšek má vkus! A protože má vkus a každému nadělí to, po čem ten toužil a často ho i mile překvapí, a protože my všichni jsme slušně vychovaní, tak zcela pod vlivem televizní reklamy vybíháme na balkon a křičíme tam někam do dálky: DĚKUJEME, JEŽÍŠKU!!!
.....................

21.53 Filípek už dočetl dvě kapitoly z Harryho Pottera, úplně zapomněl na zlaté prasátko a plný dojmů usnul. I Šimona dnes bylo těžké uspat, ale povedlo se.
A my sedíme v pokoji u rozsvíceného stromečku a povídáme si. O čem? To už si necháme pro sebe :-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama